Для приватних осіб Для бізнесу Для партнерів Про компанію Оплата послуг Довідка Прес-центр Ресурси
Новини поштою

За два роки майже 500 тисяч абонентів відмовились від проводового радіо


04.12.2018
 

Щомісяця від послуги відмовляються десятки тисяч абонентів 

Якщо на початок 2016 року в Україні їх було майже 900 тисяч, то зараз Укртелеком обслуговує близько 450 тисяч радіоточок у населення, переважна більшість з них (400 тисяч) – у містах. 

Така ситуація пояснюється тим, що послуга проводового радіо була популярною ще у минулому столітті, а тепер через свою застарілість вона є невигідною і незручною. Сьогодні існує чимало сучасних альтернативних джерел комунікацій, причому значно дешевших чи безкоштовних (ефірне, інтернет-радіо тощо). Абоненти роблять вибір на їх користь, що є цілком прогнозовано, зважаючи на розвиток нових технологій і їх можливостей, а радійники переходять на використання сучасних каналів. 

У той же час витрати Укртелекому, що забезпечує користувачів сигналом проводового радіо, на підтримання мережі постійно збільшуються. Дохід від послуги в цілому не покриває цих затрат, послуга є збитковою – близько 30 млн грн щорічно. Щоб утримувати мережу у працездатному стані, Укртелеком неодноразово був змушений переглядати тарифи, приводячи їх до економічно обґрунтованого рівня (зараз щомісячна абонплата за послугу проводового радіо для фізичних осіб – 26 грн з ПДВ). Однак підвищення тарифів сприяє зменшенню кількості абонентів і призводить до ще більшої збитковості послуг. 

Незважаючи на збитковість послуги, Укртелеком все ще продовжує її надавати у тих районах, де наразі залишається достатній попит.    

Довідка: 

Публічне акціонерне товариство «Укртелеком» – найбільший оператор фіксованого зв’язку в Україні, лідер серед провайдерів Інтернету. Укртелеком є єдиним засновником та учасником ТОВ «ТриМоб» – мобільного оператора стандарту 3G/UMTS.

Бізнес-клієнтам Укртелеком пропонує повний спектр послуг: індивідуальні системні рішення, корпоративні мережі зв'язку та передачі даних, послуги Дата-центру, фіксована і мобільна телефонія та «хмарні» рішення.

Укртелеком розпочав стратегічну модернізацію  своєї телекомунікаційної мережі, що дозволить надавати абонентам доступ до інтернету на швидкості 50 Мбіт/с за   технологією VDSL і до 1 Гбіт/с – за FTTH/GPON.

З 2013 року мажоритарним акціонером ПАТ «Укртелеком» є Група СКМ


ПАТ «Укртелеком»
Довідка для фізичних осіб за телефоном: 0-800-506-800, 044-246-68-00
Довідка для юридичних осіб за телефоном: 0-800-506-801
Поштова адреса: Україна, Київ-601, 01601, бульвар Т.Шевченка, 18

Зворотний зв'язок

Карта сайту